Home > Inicjatywy

Inicjatywy


Technologia w Spódnicy

TwS-LogoTechnologia w Spódnicy to inicjatywa jaka została powołana do życia przez Amberstone Associates w 2013 roku w ramach prowadzonych przez nas działań CSR.
Technologia w Spódnicy jest przedsięwzięciem, które ma na celu integrację środowiska kobiet pełniących funkcje zarządzające w świecie informatyki i nowych technologii. Integracja ta ma na celu wskazanie dobrych praktyk związanych z różnorodnością w zespołach technologicznych oraz inspirowanie kobiet do podejmowania wyzwań zawodowych związanych ze światem IT.

Inicjatywa skupia panie pełniące kluczowe role w polskiej informatyce i będące niesamowitym zbiorem dobrych przykładów na to jak daleko mogą zajść kobiety łamiąc stereotypy i czasem własne obawy związane z podejmowaniem wyzwań we wciąż jeszcze męskiej branży.

Technologia w Spódnicy staje się obecnie niezależnym bytem prawnym. To ważny moment, gdyż oznacza to funkcjonowanie na zdecydowanie większą skalę przy wsparciu wiodących organizacji działających na polskim rynku. Amberstone Associates zamierza nadal wspierać Stowarzyszenie Technologia w Spódnicy i uczestniczyć w promowaniu na rynku dobrych praktyk związanych z różnorodnością.

Więcej informacji na temat Technologia w Spódnicy znajdą Państwo na stronie internetowej inicjatywy.


Szlachetna Paczka

LogoSPTo chyba wszystkim już znana akcja zapoczątkowana 15 lat temu przez ks. Jacka Stryczka. Inicjatywa zrzesza setki tysięcy osób, darczyńców i wolontariuszy, którzy w geście charytatywnej pomocy organizują wsparcie dla rodzin potrzebujących.

Akcja ma zasięg ogólnopolski i z roku na rok bije kolejne rekordy pokazując liczbę osób zaangażowanych, liczbę rodzin objętych pomocą czy wreszcie łączną wartość paczek przekazywanych rodzinom. Idea oraz logistyka są zorganizowane w bardzo prosty sposób, który umożliwia każdemu stanie się darczyńcą. Paczki przygotowywane są zgodnie ze szczegółową listą sporządzoną przez wolontariuszy opiekujących się rodziną, co pozwala trafić
z podarunkami w sedno potrzeb. Szlachetna Paczka trafia do potrzebujących w okresie przedświątecznym, jest to zatem niezwykła pomoc, która pozwala im na odrobinę radości w tym niezwykłym i magicznym okresie.

Zespół Amberstone Associates realizując wartości, w które głęboko wierzy i chcąc przekuwać je na realne działania, wspiera akcję Szlachetna Paczka i z pewnością pozostanie jej wierny tak długo jak będzie ona obecna ☺